Опубліковано Залишити коментар

Що таке Ethereum Merge (Мердж)?

Що таке Ethereum Merge (Мердж)?

Напередодні дуже важливого оновлення MERGE більшість у криптоспільноті описує цю подію і що відбуватиметься. Ви звичайно знаєте, що робота мережі Еферіум перейде від використання доказу роботи (proof of work) на доказ володіння (proof of stake). 

 Ми не сильні у блокчейні та програмуванні та лише хочемо зробити від себе аналіз матеріальної складової цих процесів.

MERGE – це перший етап, далі буде:

  • Serge, 
  • Verge,
  •  Purge
  • та останній Splurge, що має завершити загальний процес переходу на задуману картину подальшої роботи блокчейну. Загалом, у ефіру як завжди, купа новин, очікування, перенесення, етапи.

Ultra sound money” – понад надійні гроші.

Ultra sound money” – це те, що намагаються просувати піарники та творці ефіру,  говорячи про перевагу свого продукту над Біткоїн.  Ми не будемо порівнювати цифрове золото та зовсім іншу монету, яка працює за іншим принципом і має інші цілі, а спробуємо побачити сильні сторони, які повинні вплинути на вартість Ефіру.

  •  EIP1559 – спалювання монет при транзакціях вже вплинуло на ціну токена, це припало на булран Біткоїн та зростання ефіру до 4800 $ за монету.
  •  Підготовка до оновлення The Merge і новини успішних тестувань теж дали свій результат – зростання Ефіру з 800 до 2000 $, з подальшим відкатом на 1600 $ при падінні всього ринку, а головне Біткоін нижче 20К.

Мета оновлення

більша масштабованість, більша кількість транзакцій, менша вартість комісій. Ну і, звісно, екологічність, адже майнерів відключають від мережі, що зменшить споживання електрики на 99%.

Нині світ дедалі більше цінує екологічність, дедалі більше грошей виділяється на еко проекти, світ відмовляється від енерговитратних проектів. Фонди, які підтримують такі проекти, обов’язково повернуться обличчям до цього блокчейну.

При переході на The Merge комісія мережі переходитиме не майнерам, а стейкерам. Рано ще говорити про відсотки (зараз за стейкінг ефіру дають 3-4% річних, імовірно, буде 9-12%), але гадаємо, охочих просто покласти на депозит з десяток ефірів і нічого не робити, на відміну від трудомісткого майнінгу, буде багато. 

 Знову ж таки – це привабить дуже великі гроші, які є тільки у дуже багатих людей. А зазвичай великі гроші не люблять ділитися з простими людьми, обмежити покупку монет або забрати їх, вже не можливо. 

Вихід один – зробити токен дуже дорогим і максимально прибрати пропозицію з ринку. 

Той, хто володіє ефіром, стане власником, грубо кажучи, акцій заводу, який отримує свої відсотки щодня.

Дефляція скоротить випуск токенів на 90%, мережі не доведеться випускати так багато ефірів, щоб захистити свій блокчейн. 

 Фахівці підрахували, що як тільки процес емісії запуститься, то це можна буде порівняти з трьома халвінгами Біткоїна, а халвінг Біткоїн себе вже виправдав і все довів. За попередніми розрахунками, ефіру буде на 2 мільйони монет на рік менше, що теж має призвести до зростання ціни.

Ми намагаємося проаналізувати відкриту інформацію в мережі,  і в жодному разі не даємо фінансової ради про купівлю цієї монети. По всьому вищезгаданому, ми робимо суб’єктивний висновок:

якщо все вийде, ми можемо побачити п’яти значні цифри в ціні токена. А може й шести…

Нижче графік імітації пропозиції ефіру після оновлення. (https://ultrasound.money/)

Графік імітації пропозиції ефіру після оновлення. (https://ultrasound.money/)

Залишити відповідь