Опубліковано Залишити коментар

Парольна фраза на Ledger. 25 слово seed phrase.

Парольна фраза на Ledger. 25 слово seed phrase.

Парольна фраза 25 слово seed phrase.

Парольна фраза – це просунута функція безпеки, яку можна використовувати у таких апаратних гаманцях, як Ledger Nano X або Ledger Nano S Plus. Вона додає додаткове слово, на ваш вибір, до вже існуючої фрази відновлення. Це дозволяє розблокувати зовсім інший набір рахунків.

Як вам уже напевно відомо , фраза відновлення із 24 слів є резервною копією всіх ваших криптоактивів. Дуже важливо надійно зберігати свої 24 слова і ніколи не вводити їх на смартфоні, комп’ютері або будь-якому іншому пристрої, який може підключатися до інтернету. Якщо комусь вдасться заволодіти вашим набором з 24 слів , вони зможуть вкрасти всі ваші криптовалюти, якщо ви не використовуєте Парольну фразу, 25 слово придумане особисто вами.

Як вона працює і навіщо потрібна?

При першому включенні чіп криптогаманця генерує seed phrase, під який іде своє окреме налаштування. Яка кількість рахунків не була б створена, саме цей сид відкриє доступ до всіх них. Додана парольна фраза відкриває зовсім інше налаштування, яке дає можливість створення нових рахунків, начебто ви використовуєте нову фразу відновлення. Використання парольної фрази залишає ваші активи в безпеці, навіть після того, як ваша сид фраза з 24 слів буде скомпрометована або вкрадена. Ви можете зберігати невелику суму грошей на обліковому записі доступ до якого дає ваш сид із 24 слів, а всі основні засоби прив’язати до 25 слова, придуманого особисто вами, і нехай краще це буде набір чисел та символів, який ви ніколи не забудете. При цьому потрібно зберігати Сід з 24 слів у двох різних місцях, один, як варіант, перенести на метал і глибоко закопати на ділянці, а другий покласти в сейф.

Наприклад, ви потрапляєте в неприємну ситуацію, грабіжники крадуть ваш сид чи вимагають віддати ваші гроші під загрозою розправи, ви відкриваєте баланс з 24 слів або віддаєте їм ваші слова. Таким чином в руки їм потрапляє невелика частина чесно зароблених вами токенів , а весь основний баланс ви відкриваєте своїм сидом і парольною фразою.

  • Усі фрази відновлення та парольні фрази, створювані пристроями Ledger , відповідають стандарту BIP39.
  • З урахуванням цього у пристрій Ledger можна вводити фразу відновлення та парольну фразу, створену сторонніми апаратними гаманцями типу Trezor або ColdCard .
  • Зворотна схема також актуальна. Можна безпечно використовувати фразу відновлення з Ledger та відновлювати захищені парольною фразою рахунки на сторонніх апаратних гаманцях, сумісних зі стандартом BIP39.
  • Однак майте на увазі, що імпортувати фрази відновлення з софтверних гаманців типу MetaMask у пристрій Ledger вкрай небезпечно.

Налаштування

Існує два налаштування Парольної фрази, одна буде відкривати вам доступ до потрібних рахунків, після введення прив’язаного до неї PIN – CODE, друге налаштування передбачає введення Парольної фрази щоразу, коли ви хочете отримати доступ до прикріплених до неї рахунків.

Детальніше ознайомитись із встановленням Парольної фрази можна за посиланням:

https://support.ledger.com/hc/ua/articles/115005214529-Advanced-passphrase-security?docs=true

Залишити відповідь