Опубліковано Залишити коментар

Де зберігати криптовалюту? Гаряче VS холодне зберігання криптовалюти

Де зберігати криптовалюту? Гаряче VS холодне зберігання криптовалюти

Наш менеджер Іван ексклюзивно для ЦЕКРИПТО відповів на питання, де можливо зберігати криптовалюту.

Для всіх новачків, хто хотів розібратися у світі цифрових активів, згодом постає питання: де зберігати криптовалюту?

На першому етапі інвестування в криптовалюту свої кошти можна передати в довірче управління фондам або компаніям, які займаються покупкою і зберіганням монет, що цікавлять вас, а можна самостійно зберігати та управляти своїми цифровими активами.

Два типи зберігання крипти: гаряче VS холодне

Більшість пересічних користувачів, які вибирають шлях самостійного використання, починають знайомство зі зберіганням криптовалюти після її покупки на біржі. 90% початківців крипто-інвесторів створюють обліковий запис на одному з торгових майданчиків, вигадують логін і пароль, отримуючи вхід в особистий кабінет, де надалі бачать кількість та назву придбаних токенів. Коли сума для користувача стає значною, він починає замислюватися про альтернативні методи зберігання, і тоді він знайомиться з тим, що крипто індустрія ділить способи зберігання на два протилежні за змістом види: гаряче та холодне. Насправді це умовні назви, пов’язані з тим, що гарячі гаманці постійно підключені до інтернету, а холодні – ні.

Принцип роботи

Для роботи з криптовалютою, не дивлячись на спосіб зберігання, вам необхідні приватні та публічні ключі шифрування. Якщо говорити простими словами: публічний ключ – це індивідуальна адреса, на яку пересилаються цифрові активи. Приватний – це ключ, який підтверджує транзакцію. У разі гарячого зберігання ваші приватні ключі зберігають сервіси та біржі, а у разі використання холодного зберігання приватні ключі зберігає апаратний гаманець або ви особисто. Для відновлення приватних ключів використовують так звані сід-фрази, це згенерована спеціальним чином послідовність слів, що є так званим бекапом при втраті або поломці пристрою.

Гаряче зберігання

До гарячого зберігання можна віднести різні програмні гаманці, додатки та біржі.           У більшості випадків доступ до активів аналогічний доступу до звичайної електронної пошти або мобільного додатку встановленому на ваш смартфон, для взаємодії з якими необхідне підключення до мережі. Біржі та різні майданчики ще називають кастодільними послугами, ну а такі гаманці — кастодіальні. Програмні ж, це ті, котрі ви завантажуєте на комп’ютер чи смартфон.

Плюси зберігання криптовалюти на гарячих гаманцях:

  • дає вам більше інструментів використання ваших монет (обмін, покупка, інша торгівля)
  • мобільність використання без додаткових пристроїв
  • підходить для конвертацій з фіатними грошима, торгівлі.

Мінуси зберігання криптовалюти на гарячих гаманцях:

  • вразливість на атаки хакерів
  • втрата коштів у випадку шахрайств власників бірж або сервісів.

Приклад гарячих гаманців: Біржі  Binance, Coinbase  Програмні MetaMask, Trust Wallet. 

Холодне зберігання

Холодне  зберігання — це зберігання криптовалюти без доступу в інтернет, підключення до мережі потрібно лише в той момент, коли користувачеві необхідно зробити операцію. До таких гаманців слід зарахувати просто записи на папері або апаратні гаманці – фізичні пристрої, котрі зберігають ваші приватні ключі, підпис транзакцій ведеться у ручну натисканням кнопок безпосередньо власником гаманця. Приватні ключі на папері у більшості випадків зберігають у вигляді Сід-фрази.

Плюси зберігання криптовалюти на холодних гаманцях:

  • захищеність від кіберзлочинності, приватні ключи належать тільки вам
  • це ідеальний варіант для довгострокового зберігання великих сум

Мінуси зберігання криптовалюти на холодних гаманцях:

  • не завжди є всі інструменти для швидкого обміну та інших можливостей, що дають біржі та додатки.

Приклад холодних гаманців: апаратні пристрої Ledger, Trezor. Металеві планшетки для ручного запису сід-фрази.

То який спосіб зберігання криптовалюти вибрати?

Серед користувачів популярні обидва варіанти взаємодії з цифровими активами. Гаряче зберігання цифрових активів можна порівняти з банківськими програмами, через які зручно робити покупки, конвертувати валюту, оплачувати послуги та інше. Холодне ж порівняти з сейфом, до якого маєте доступ тільки ви. Виходячи з вище переказного, ви повинні самостійно приймати рішення та оцінювати плюси та мінуси способів зберігання.

На нашу думку, ідеальним варіантом використання буде вибір апаратного гаманця з подальшою можливістю підключення до сервісів гарячого зберігання, тоді ви будете користуватися всіма можливостями гаманців, що надаються онлайн, з фізичним підтвердженням транзакцій на вашому пристрої. Інвестиції в цифрові активи повинні бути захищені та розподілені таким чином, щоб у потрібну хвилину у вас не було проблем до доступу та використання ваших коштів.

Залишити відповідь